Online Ciro 500 Milyon Dolar Olacak

Online alışveriş sitesi Hepsiburada.com Genel Müdürü Kaan Dönmez, 2008 yılına yönelik online perakende satış ile ilgili çarpıcı tespit ve tahminlerde bulundu.

Online alışveriş sektöründe yaklaşık %45 pazar payına sahip olan Hepsiburada.com’un Genel Müdürü Kaan Dönmez, 2008 yılına yönelik tahminlerini açıkladı. 2006 yılında 67 milyon dolar olan Hepsiburada.com cirosunun, 2007’de neredeyse %100 büyüyerek 129 milyon dolar + KDV olduğunu söylerken, aynı orandaki büyümeyi bu yıl için de beklediklerini açıkladı.

2008 yılı itibarıyla toplam 1 milyon 535 bin üyesi bulunan ve günlük ortalama 350 bin tüketicinin ziyaret ettiği Hepsiburada.com’un yeni yılda hedef cirosunun 250 milyon dolar olduğunu açıklayan Kaan Dönmez, sektördeki online perakende cirosunun da 500 milyon doları aşacağını tahmin ettiklerini belirtti.

Ofisten Eve Kayma Var
Birkaç yıl öncesine kadar online alışverişlerin neredeyse %95’inin iş yerlerinden yapıldığını hatırlatan Kaan Dönmez, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “İlk yıllardan beri online alışverişin en yoğun yapıldığı saatler 12.00 – 16.00 arası. Bugün alışveriş verilerini değerlendirdiğimizde mesai saatlerinde yapılan işlemler %65’lere geriledi. Geçmişte hafta sonu dahilinde daha yüksek olan Cumartesi siparişleri, artık Pazar günlerinin altına düştü. Farklı bir anlatımla Cumartesi çalışan, gezen insanlar, Pazar günleri evlerinden keyifle alışveriş yapmaya başladılar. Pazar günleri yapılan alışverişler artık Cumartesi günlerinden %20 daha fazla oluyor. Bu durumun en önemli sebebi ADSL ve internet kullanımı evlerde de artması”.

Bilgi İçin: Hepsiburada.com

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: